Rabia Kahriman Tarafından Yapılan Eleştiriye Cevap

Rabia Kahriman Tarafından Yapılan Eleştiriye Cevap

Merhaba Rabia Hanım,

Sitemize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı çok teşekür ederim. Uygun görürseniz yapmış olduğunuz eleştirilere açıklık getirmek istiyorum.

  1. “Çerçialanlı olan başka aileler de olmasına rağmen sitede bulunan fotoğraflardan tutun da bilgilere kadar eksikler var” şeklinde yazmışınız. Site kurulduğundan beri 5 ay geçti. Siteye yazı, fotograf ve diğer konularda bilgi gönderen 2 veya 3 köylümüz var. Bu konuda ilginin artmasını bekliyoruz.

2.”Köyümüzde Türkiyenin iyi üniversitelerinde eğitim görmüş, gören soyadı Kahriman / Kılınç olan gençler, yetişkinler de var.” şeklinde ifade etmişiniz. Bu bölümü açalı bir hafta oldu. Bu bilgileri Maşlahlılı Haydar KILIÇ’ın 10 yıl önce üniversitede yapmış olduğu bir çalışmadan aldım ve siteye koydum. Şu ana kadar 2 köylümüz ekleme ve düzeltme yaptı. Sizin de yapmak istediğiniz eklemelerinizi bekliyoruz.

3.”Derneğin kuruluşunda en az herkes kadar emeği geçen insanları da unutmamak gerektiğine inanıyorum” şeklinde ifade etmişiniz. Bu konudada çalışmalarımız devam etmektedir. Çalışmalar bittiğinde “DERNEK” bölümü altında yayınlayacağız.

Şu ana kadar Nebi Ka sülalesinden bir çok kişiye mail attım ve yardım istedim. Tek cevabı köylümüz olmayan fakat annesi köylümüz olan Ali Kılınç’ın torunu Çağlayanlı Hüsniye AKÇAY verdi ve Soy ağacını tamamladık.

Şu an sitemiz hala yapım aşamasında. Eğer ki sizin gibi Çerçialanı ruhunu kaybetmemiş köylülerimiz biraz daha fazla ilgi gösterir ise ve görmüş olduğunuz eksiklikler ile ilgili fotograf ve bilgileri site iletişim adresine gönderirse tabi ki sitemize ekleyeceğiz.

Bu site hepimizin sitesi. Benim veya bir sülalenin sitesi değil. Çerçialanını yaşatmak ve yüceltmek istiyorsak herkesin bu siteye kırılmadan, gücenmeden katkı sağlaması lazım.

Burada şahısların bir önemi yok. Şahıslar geçicidir. Yeter ki köyümüz yaşasın. Bizim amacımızda sanal alemde köyümüzü yaşatmak ve bizim de böyle bir köyümüz var diyebilmek.

Saygılarımla.

 

Comments are closed.